T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Hakkımızda


 

 T.C SB LOGOSU.jpg T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ
KARTAL DR. LÜTFİ KIRDAR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ
 kartal logo.png                RECEP DEMİRHAN FOTO.jpg

Başhekimden;

H
astanemiz 1987 yılında 150 yataklı Devlet Hastanesi olarak hizmete açıldı. 1988 yılında asistan eğitiminin başlamasıyla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur ve 2000 yılında eski İstanbul Valisi Dr. Lütfi Kırdar’ın ismi hastanemize verilmiştir. Hastanemiz, 17 ayrı binada, Maltepe, Adalar, Pendik, Tuzla ve Kartal olmak üzere beş (5) ayrı ilçede hizmet vermektedir. Hastanemizde 680 yatak kapasitesi ile 23 Klinikte Tıpta Uzmanlık öğrencilerine eğitim verilmesinin yanı sıra toplam 43 branşta sağlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile afiliasyon protokolü imzalanarak hastanemiz aynı zamanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi olmuştur.

S.B.Ü. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi en kutsal görevi olan can kurtarma bilinciyle bugünleri yarınlara hazırlayan önder bir sağlık kuruluşudur. Çağın gereği olarak ileri tıp teknolojileri kullanarak klinik uygulamalarda hızlı ve doğru tanıya ulaşarak hastalarımıza en iyi modalitelerini sunmayı kendine amaç edinmiştir. Uluslararası çalışma ve araştırmaların rehberliğinde üstün niteliklerle donanmış uzman hekim yetiştirmeyi ve sağlık sektöründe tercih edilen referans hastane olmayı kendisine misyon edinmiştir.

Hastanemiz Onkolojik Cerrahi Uygulayan Klinikleri, Kanser tanı ve tedavi aşamasında güncel bilgi ve  tecrübeleri ile hastalarımız için şifa kaynağı olmaktadır. Radyasyon Onkolojisi Kliniğinde CyberKnife, Rapidarc, Brakiterapi ve son teknoloji olan Tomoterapi cihazı gibi teknolojik cihazların yanı sıra Tıbbi Onkoloji Kliniğinde de robotik cihazlarla donatılmış olduğundan hastalarımıza son derece modern ortamlarda doğru ve eksiksiz onkolojik tedaviler uygulanmaktadır.

Türkiye’nin en donanımlı Yara ve Yanık Tedavi Merkezine sahip olan hastanemizde yanık ve yara tedavisi konusunda çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu merkez içinde bulunan, Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi ise yara tedavisi konusunda eksiksiz tedavi sunulmasını sağlamaktadır.

Organ Nakli Merkezlerimizde ise böbrek nakilleri ve kornea nakilleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca hastanemiz 91 Yoğun Bakım Yatağı ile durumu kritik hastaların tedavisi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Acil Tıp Merkezimiz ise bölgemizdeki en donanımlı merkez olması nedeniyle fazla sayıda hastanın acil tanı-tedavisi yapılmaktadır.

Ayrıca Nörolojik İnme Merkezi, Rop Tanı ve Tedavi Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Diyabet Merkezi, Odyoloji Merkezi, Kornea Nakli Merkezi, ERCP Ünitesi, TPN 
Ünitesi,  Robotik Kemoterapi Üniteleri hastanemizin özellikli birimlerinden bazılarıdır.

Yukarıda sayılan nitelikli hizmetlerin sunulmasının yanı sıra Bebek Dostu Hastane ve Anne Oteli uygulamaları nedeniyle de hastanemiz tercih edilen, sağlık hizmetleri üreten Sağlık Bakanlığımızın önder kuruluşları arasındadır.

Ayrıca hastanemiz hasta ve çalışan memnuniyetini ön plana alarak daha da gelişirken, yenilenmekte olan 1105 yataklı yeni hastanemizin de 2019 yılı içinde bitirilerek hizmete açılacağının müjdesini de sizlerle paylaşmak isterim.

Sağlıklı günler dileklerimle hoşçakalın…

                                                                                                                                                                Prof. Dr. Recep DEMİRHAN

                                                                                                                                                                             Başhekim                                                                                                                                              

  • BİRİMLER-1.jpg
  • BİRİMLER-2.jpg
  • BİRİMLER-3.jpg
  • BİRİMLER-4.jpg
  • BİRİMLER-5.jpg
  • BİRİMLER-6.jpg
  • BİRİMLER-7.jpg


                                                  HASTANE BAYRAKLI LOGO VE ADRES (1).jpg