T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Hakkımızda


 

                Hastanemiz 1987 yılında 150 yataklı Devlet Hastanesi olarak hizmete açıldı. 1988 yılında asistan eğitiminin başlamasıyla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2000 yılında eski İstanbul Valisi Dr. Lütfi Kırdar’ın ismi hastanemize verilmiştir. Hastanemiz 2015 yılı itibari ile 12 ayrı binada, Maltepe, Adalar, Pendik ve Kartal olmak üzere 4 ayrı ilçede hizmet vermektedir. Hastanemizde 680 yatak kapasitesi ile 23 klinikte Tıpta Uzmanlık öğrencilerine eğitim verilmesinin yanı sıra toplam 43 branşta sağlık hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile afilasyon protokolü imzalanarak hastanemiz aynı zamanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi olmuştur.

                S.B.Ü. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi en kutsal görevi olan can kurtarmak bilinciyle bugünleri yarınlara hazırlayan önder bir sağlık kuruluşudur. Çağın gereği olarak ileri tıp teknolojilerini kullanarak klinik uygulamalarda hızlı ve doğru tanıya ulaşarak hastalarımıza en iyi tedavi modalitelerini sunmayı kendine amaç edinmiştir. Uluslar arası çalışma ve araştırmaların rehberliğinde üstün niteliklerle donanmış uzman hekim yetiştirmeyi ve sağlık sektöründe tercih edilen referans hastane olmayı kendine misyon edinmiştir.

                Hastanemizin Onkolojik Cerrahi Uygulayan Klinikleri Kanser tanı ve tedavi aşamasında güncel bilgi ve tecrübeleri ile hastalarımız için şifa kaynağı olmaktadır. Radyasyon Onkolojisi Kliniğinde Cyberknife, Rapidarc, Brakiterapi ve son teknoloji olan Tomoterapi cihazı gibi  ileri teknoloji cihazların yanı sıra Tıbbi Onkoloji Kliniğide robotik cihazlarla donatılmış olduğundan hastalarımıza son derece modern ortamlarda doğru ve eksiksiz onkolojik tedaviler uygulanmaktadır.

                Türkiye’nin en donanımlı Yara ve Yanık Tedavi Merkezine sahip olan hastanemizde yanık ve yara tedavisi konusunda çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu merkez içinde bulunan, Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi ise yara tedavisi konusunda eksiksiz tedavi sunulmasını sağlamaktadır.

                Organ Nakli Merkezlerimizde ise böbrek nakilleri ve kornea nakilleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

                Ayrıca hastanemiz 93 Yoğun Bakım Yatağı ile durumu kritik hastaların tedavisi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

                Acil Tıp Merkezimiz, ise bölgemizdeki en donanımlı merkez olması nedeniyle fazla sayıda hastanın acil tanı-tedavisi yapılmaktadır.

                Ayrıca Nörolojik İnme Merkezi, Rop Tanı ve Tedavi Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Diyabet Merkezi, Odyoloji Merkezi, Kornea Nakil Merkezi, Pulmoner Rehabilitasyon Ünitesi, ERCP Ünitesi, TPN Ünitesi, Robotik Kemoterapi Ünitesi hastanemizin özellikli birimlerinden bazılarıdır.

                Yukarıda sayılan nitelikli hizmetlerin sunulmasının yanı sıra Bebek Dostu Hastane ve Anne Oteli uygulamaları nedeniyle de hastanemiz tercih edilen, sağlık hizmeti üreten Sağlık Bakanlığımızın önder kuruluşları arasındadır.

                Ayrıca hastanemiz hasta ve çalışan memnuniyetini ön plana alarak daha da gelişirken, yenilenmekte olan 1200 yataklı yeni hastanemiz 2018 yılı içinde bitirilerek hizmete açılacağının müjdesini de sizlerle paylaşmak isterim.

                Sağlıklı günler dileklerimle hoşçakalın...

 

                                                                                                                                                                                                                              Prof. Dr. Recep DEMİRHAN

                                                                                                                                                                                                                                             Başhekim