T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi

Hastane Tanıtım


HASTANE DIŞ ÇEKİM 01.06.2020.jpeg   

Hastanemiz 1987 yılında 150 yataklı Devlet Hastanesi olarak hizmete açıldı. 1988 yılında asistan eğitiminin başlamasıyla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2000 yılında Dr. Lütfi Kırdar’ın ismi hastanemize eklenerek Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ismini almıştır. 2020 Mayıs ayı itibariyle hastanemizin ismi Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi olarak değiştirilmiştir.

2015 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile afilasyon protokolü imzalanarak hastanemiz aynı zamanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi olmuştur.

Hastanemiz 1.161 yatak kapasitesi ile 28 klinikte Tıpta Uzmanlık öğrencilerine eğitim verilmesinin yanı sıra toplam 51 branşta, 16 ayrı binada, Kartal, Maltepe, Adalar, Pendik ve Tuzla olmak üzere 5 ayrı ilçede hizmet vermektedir. 

Haziran 2020 itibariyle hastanemiz SBÜ Hamidiye Uluslararası Tıp Fakültesi ile afiliye olmuştur.

SBÜ Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi en kutsal görevi olan hayat kurtarmak bilinciyle bugünleri yarınlara hazırlayan öncü bir sağlık kuruluşudur. Çağın gereği olarak ileri tıp teknolojilerini kullanarak klinik uygulamalarda hızlı ve doğru tanıya ulaşarak hastalarımıza en iyi tedavileri sunmayı kendine amaç edinmiştir. Uluslar arası çalışma ve araştırmaların rehberliğinde üstün niteliklerle donanmış uzman hekim yetiştirmeyi ve sağlık sektöründe tercih edilen referans hastane olmayı kendine misyon edinmiştir.

Hastanemiz Acil, Travma, Yara- Yanık, Kanser Cerrahisi ve Onkolojik tedaviler başta olmak üzere il dışı ve ülke dışından çok geniş bir nüfusa sağlık hizmeti sunmaktadır.

Hastanemizin Kanser Cerrahisi Yapan Klinikleri, Kanser tanı ve tedavi aşamasında güncel bilgi ve tecrübeleri ile hastalarımız için şifa kaynağı olmaktadır. Radyasyon Onkolojisi Kliniğinde Cyberknife, Rapid Arc, Brakiterapi ve Tomoterapi cihazı gibi  ileri teknoloji cihazların yanı sıra Tıbbi Onkoloji Kliniğide modern cihazlarla hastalarımıza doğru ve eksiksiz onkolojik tedaviler uygulanmaktadır.

Türkiye’nin en donanımlı Yara ve Yanık Tedavi Merkezine sahip olan hastanemizde yanık ve yara tedavisi konusunda çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu merkez içinde bulunan, Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi ise yara tedavisi konusunda hastalara eksiksiz tedavi imkanı sağlamaktadır.

Organ Nakli Merkezlerimizde ise böbrek nakilleri ve kornea nakilleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Biri hibrid ameliyathane olmak üzere 45 ameliyathaneye sahip olan hastanemizde 183 Yoğun Bakım Yatağı ile durumu kritik hastaların tedavisini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Acil Tıp Merkezimiz, ise bölgemizdeki en donanımlı merkez olması nedeniyle oldukça fazla sayıda hastanın acil teşhis ve tedavisini yapmaktadır.

Ayrıca İnme Merkezi, Rop Tanı ve Tedavi Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Obezite Merkezi, Diyabet Merkezi, Odyoloji Merkezi, Pulmoner Rehabilitasyon Ünitesi, ERCP Ünitesi, TPN Ünitesi hastanemizin diğer özellikli birimlerinden bazılarıdır.

Yukarıda sayılan nitelikli hizmetlerin sunulmasının yanı sıra Bebek Dostu Hastane ve Anne Oteli uygulamaları nedeniyle de hastanemiz tercih edilen, sağlık hizmeti üreten, sağlık turizmine katkı sunan Sağlık Bakanlığımızın öncü sağlık tesisleri arasındadır.

Aynı zamanda hastanemiz enerji verimliliği ve çevre dostu tasarım ihtiyaçlarını yerine getirmiş olma özelliği ile dünyada hem LEED GOLD Sertifikası hem de EDGE Sertifikası alan ilk hastane ünvanına sahiptir.

Hasta ve çalışan memnuniyetini ön plana alarak gelişen ve büyüyen hastanemizde, 2019 yılı itibariyle yeni hizmet binasında daha modern ve çağdaş ortamlarda sağlık hizmeti sunulmaktadır.

               Sağlıklı günler dileklerimle hoşçakalın...


Prof. Dr. Recep DEMİRHAN
Başhekim

  WEB SİTE - EK HİZMET BİNALARI YARA VE YANIK.jpg   WEB SİTE - EK HİZMET BİNALARI PENDİK DİYABET MERKEZİ.jpg  
 WEB SİTE - EK HİZMET BİNALARI MALTEPE CEZA İNFAZ KURUMU.jpg  WEB SİTE - EK HİZMET BİNALARI BÜYÜKADA EK BİNASI.jpg  WEB SİTE - EK HİZMET BİNALARI ADLİYE POLİKLİNİĞİ.jpg 
 WEB SİTE - EK HİZMET BİNALARI ADATEPE SEMT POLİKLİNİĞİ.jpg