Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü
05 Ocak 2023

SELMA KARAKAPLAN.JPG

Selma KARAKAPLAN
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü

1975 yılında Malatya’da doğan Selma KARAKAPLAN ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı.1996 yılında İnönü Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Lisans programını, 2007 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği’nde “Yüksek lisans Programını” bitirdi. Halen İstanbul Üniversitesi Florence Nightıngale Hemşirelik Fakültesi “ Hemşirelikte Eğitim” Doktora programına devam etmektedir.

1997 yılında mesleki çalışma yaşamına başlayan Selma KARAKAPLAN, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Yoğun Bakım Hemşireliği, Süpervizör Hemşirelik, 2001 yılından itibaren de Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Acil Servis Hemşireliği, Süpervizör Hemşirelik, Eğitim Hemşireliği, Başhemşire Yardımcılığı, Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2017 yılında Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesine Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak atandı. 2018 yılından itibaren de Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Mesleki başarılarından dolayı takdir ve teşekkür belgeleri, alanıyla ilgili yurt içi ve yurt dışı yayınları, kongrelerde sunulan bildirileri, kitap bölüm yazarlığı, kongre ve sempozyum düzenleme kurulu ve sekreterya üyelikleri bulunmaktadır.